Přeskočit navigaci


Poděkování

Cestovní kancelář Hellas Tour

Logo Hellas Tour

Netradiční krátký cestopis je věnován především cestovní kanceláři Hellas Tour, která až na drobný počáteční výpadek splnila vše, co naslibovala. Fakt, že jsme byli ubytováni v jiném hotelu, než hlásala smlouva, se nakonec ukázal lepší volbou, protože se nám podstatně zkrátila každodenní cesta do sympatické české restaurace.

Libor, majitel pravé české restaurace v Tolu

Občasný průvodce a stálý hostinský Libor

Poděkování patří také jedinému řeckému mimozemšťanovi a vlastníkovi pravé řecké restaurace v Tolu s českým názvem „Beer Arena” jménem Libor, který slyšel výhradně na „Liborka” a bylo nezbytné ho nejméně třikrát denně veřejně a nahlas pochválit. Ukázal nám život v Řecku z realističtější stránky a je také zodpovědný za proměnu dvou postarších turistů v příležitostné zaměstnance. Zatímco já se proměnil v průvodce, řidiče a baviče, má žena zastala práci v kuchyni, slušelo ji to za pípou a zvládala i poměrně náročný úklid venkovních prostor restaurace. Nuda se nám vyhnula obloukem.

Delegátka Jana, mimo jiné kuchařka české restaurace

Delegátka Jana

Úcta patří i jeho přítelkyni a delegátce cestovní kanceláře Janě a protivné chřipce, která nerada a s reptáním ustoupila až po konzumaci litru a půl vynikající krétské vínovice. Starala se o nás s obdivuhodnou péčí a dokonce jsme jednou směli za odměnu umýt nádobí po velkolepé řecké večeři čtyřiceti hladových českých turistů. No řekněte sami - kdy se vám taková výjimečná příležitost na dovolené naskytne?

Pes Fred, skvělý hlídač a výborný společník

Pes Fred

K zajímavým zážitkům patří i setkání se spolumajitelem jmenované restaurace, hafanem neurčitého původu slyšícím na nečesky znějící jméno Fred, který si přezdívku Freddy Krueger určitě nezasloužil a česky moc nerozuměl. Na konci našeho pobytu ale uměl dávat české „pac” a závěrečné srdceryvné loučení prožil s noblesou a grácií čistokrevného plemene.

Majitelé malé vinařské firmy

Vinaři

Zapomenout na veselou rodinku vlastnící malou vinařskou firmu ve vyhlášené vinařské vesnici Nemea, by bylo nevděčné. Jednak proto, že se o nás během naší návštěvy postarali jako o vlastní, ale především nás na dlouhou cestu domů vybavili jedenácti litry kvalitního domácího vína, které už jsem vypil. Rozesmátá žena na snímku nese jméno Irini a její rozšafný manžel Panajotis. Ten, když mě spatřil, jak se při obědě dloubu příborem v grilovaném kuřeti a nedaří se mi pozřít sousto, pronesl památnou větu: „Žena a kuře patří do ruky”. Měl pravdu.

El capitano Ronald a Řecko z druhé strany

Kapitán rychlého člunu Ronald

Pohled na řecké pobřeží z moře a navíc z rychlého člunu vypadá úplně jinak. Třista koní pod kapotou, široká brázda ve vlnách a rozevláté vlasy mě vrátily zpět do dětství a připomněly báječná dobrodružství Jamese Bonda. Poděkování tedy patří i tmavovlasému elegánovi jménem Ronald, který nás nezištně více než hodinu vozil kolem řeckého pobřeží a ukázal nám zblízka jediný skotský hrad na Peloponesu. Úchvatný a neopakovatelný zážitek, na který se nezapomíná, což může dosvědčit má žena, kterou jsme z člunu vynesli natolik ztuhlou, že o manželské erotice jsme si příští tři dny jenom povídali.

František zvaný Francesco, usměvavý správce kempu

František, správce kempu

Odjet na dovolenou do Tola a zůstat dvanáct let vyžaduje kus osobní odvahy. František, rodák ze Slovenska, to dokázal a jako správce malého, ale sympatického kempu, žije vcelku spokojený a pohodový život. Při odjezdu nás překvapil hodnotným a milým dárkem a dokázal tak, že všude na světě žijí hodní lidé. Ať už si televize Nova myslí cokoliv. Na snímku objímá mou sexy ženu, která miluje Řecko a svého muže.


| Nahoru ↑